Ktoś tu kręci

Jest to wprawdzie z pozoru niezbyt interesująca informacja i dlatego nie spotkała się ona ze szczególnym zainteresowaniem mediów, ale tak naprawdę jest to jedna z najciekawszych obserwacji ostatnich lat.

Wynikało to może z tego, że chodzi tu tylko o mizerne 1,4602 ms.


Ale uwaga, te 1,4602 ms obalają całą współczesną fizykę.

https://geekweek.interia.pl/nauka/news-obrot-ziemi-zwolnil-czym-jest-to-spowodowane,nId,5606180

W skrócie chodzi tu o to, że w sposób absolutnie niespodziewany Ziemia zmieniła prędkość własnych obrotów i nie wiadomo dlaczego zaczęła się kręcić szybciej.

To, że obroty Ziemi muszą zwalniać, co do tego panował w nauce konsens. Wymyślono też dla tego procesu uzasadnienie, które na pierwszy rzut oka wyglądało nawet na logiczne.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_obrotowy_Ziemi#Zmienno%C5%9B%C4%87_ruchu

Tylko że te „teorie“ mają jedną zasadniczą słabość, one nie są w stanie wytłumaczyć nagłych spadków a szczególnie wzrostów prędkości obrotowej Ziemi.

Wprawdzie przez ostatnie dziesięciolecia spowolnienie tego ruchu zdawało się potwierdzać obowiązujące tzw. teorie naukowe", ale w zeszłym roku zaobserwowano nagle i niespodziewanie wzrost szybkości obrotu naszej planety trwający przez okola 28 dni z największym przyrostem prędkości w dniu 19 lipca 2020, o już wyżej wspomniane 1,4602 ms.

Oczywiście jak przystało na prawdziwych „naukowców”, ta informacja została przez nich kompletnie zignorowana i to z jak najbardziej zrozumiałych względów.

Po prostu oni nie mają zielonego pojęcia o tym jak funkcjonują tzw. „prawa przyrody“, a jedyne, na czym się znają to na zaklinaniu deszczu przy pomocy mamrotania matematycznych formułek i na okradaniu podatników.

Całe szczęście dla nich, to przyspieszenie było krótkotrwałe i Ziemia ustabilizowała swoje obroty.

Niewiele jednak brakowało do tego, aby cała historia skończyła się kompletnym blamażem „nauki“.

Gdyby okres przyspieszania obrotów Ziemi trwał trochę dłużej, to zmieniłoby to na tyle długość trwania jednej doby na Ziemi oraz długość roku ziemskiego, że konieczną stałaby się odpowiednia korektura zegarów na Ziemi.

Korektura polegająca na dodaniu brakującej sekundy do czasu trwania roku ziemskiego jest praktykowana od dawna, bo tak zakładały to obowiązujące teorie. Odpowiednie mechanizmy zostały więc wbudowane do urządzeń czy też programów komputerowych, w których dokładny czas jest niezbędny do ich prawidłowego funkcjonowania.

Nie przewidziano jednak tego, że może też wystąpić zjawisko przeciwne i Ziemia zacznie się nagle kręcić szybciej.


I dlatego odpowiednie możliwości takiej korektory po prostu nie istnieją.


Teoretycznie już w tym roku wystąpi konieczność takiej korektory i to o wiele sekund, ale oczywiście nie zostanie ona wprowadzona, bo wszyscy mają pietra, że nagle przestanie funkcjonować cała ta elektronika i wszystkie inne zabawki.

Tak więc naukowcy dalej będą zaklinać deszcz i błagać Boga o spowolnienie obrotów Ziemi, aby ta nie kompromitowała dalej ich nieuctwa.


Przestańmy jednak znęcać się nad półgłówkami, w końcu nic nie mogą na to poradzić, że urodzili się debilami, a zastanówmy się, co mogło tak naprawdę spowodować to zjawisko.


Oczywiście wystarczy tylko spojrzeć na to, jaki był układ planet w czasie kiedy nastąpił przyrost obrotów Ziemi.
Widzimy, że wystąpiło w tym czasie zgrupowanie planet wewnętrznych oraz Jowisza i Saturna połączone z szeregiem koniunkcji Ziemi z tymi planetami.

Doprowadziło to oczywiście do tego, że Tło Grawitacyjne wzrosło i poszczególne wakuole przestrzeni, z których składa się również nasza materia, zostały zmuszone do zwiększenia częstotliwości oscylacji własnych.

Takie zwiększenie częstotliwości oznacza jednak, że poszczególne wakuole generują w trakcie takiej oscylacji minimalnie mniejszą przestrzeń.

http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/2013/06/o-istocie-natury-czesc-pierwsza.html

http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/2013/06/o-istocie-natury-czesc-druga-zacznijmy.html

http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/2013/06/o-istocie-natury-czesc-trzecia-co-to.html

http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/2013/07/budowa-atomu.html

Ta różnica jest wprawdzie ekstremalnie mała, ale w tak olbrzymim nagromadzeniu tych wakuoli, jakim jest materia Ziemi, musi to prowadzić również do odpowiedniego zmniejszenia objętości przestrzeni, jaką zajmuje nasza planeta.

Innymi słowy, nasza Ziemia uległa minimalnemu zmniejszeniu, na tyle jednak znacznemu, aby odbiło się to na szybkości jej obrotów.

Mieliśmy więc to do czynienia z powszechnie znanym efektem piruetu baletnicy.

Po wyjściu Ziemi z obszaru koniunkcji z Jowiszem i Saturnem TG spadło i odpowiednio do tego wzrosła zajmowana przez Ziemię objętość.


No może nie całkiem.


Te wakuole, które po zmniejszeniu swojej wielkości zostały jednocześnie wbudowane w powstające w tym czasie nowe cząsteczki materii, zachowały oczywiście swoją częstotliwość oscylacji i odpowiednio mniejsze były też atomy, które je zawierały.

Te atomy i molekuły zachowują swoją zmniejszoną objętość do czasu przejścia przez nie zmian fazowych i reagują słabiej na wszelkie zmiany TG.

Oznacza to, że powrót Ziemi do jej pierwotnej objętości będzie trwał o wiele dłużej, a może się też zdążyć tak, że ta nowa prędkość rotacji stanie się jej nowym standardem, na jakich czas.

W skrajnych przypadkach takich zmian TG, może to prowadzić do drastycznych zmian wielkości Ziemi i do tego, że jej objętość może się zmniejszyć o połowę, a nawet więcej.

https://krysztalowywszechswiat.blogspot.com/2013/05/dlaczego-nasz-wszechswiat-jest-coraz.html

Takie zjawiska występowały już wielokrotnie w historii Ziemi i ostatnim minimum wielkości Ziemi był czas permu.

https://krysztalowywszechswiat.blogspot.com/2016/11/ekspansja-ziemi.html

W tym czasie Ziemia była tak mała, że skorupa oceaniczna prawie zanikła i poszczególne kontynenty przylegały do siebie, tworząc tzw. Pangeę.

Skokowe spadki wielkości TG w dalszych okresach historii Ziemi doprowadziły do tego, że Ziemia stopniowo zwiększała swoją objętość, a jej skorupa ulegała spękaniu.

Miejsca takich pęknięć obserwujemy współcześnie jako tak zwane grzbiety śródoceaniczne.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzbiet_%C5%9Br%C3%B3doceaniczny

To minimalne zmniejszenie się Ziemi w zeszłym roku nie pozostało bez skutków i spowodowało, że zjawiska wulkaniczne uległy intensyfikacji, zmuszając magmę do przemieszczanie się pod wpływem wzrostu ciśnienia w kierunku powierzchni Ziemi.

Tak czy owak, mieliśmy olbrzymie szczęście, że te zeszłoroczne koniunkcje były tak niesymetryczne.

Gdyby wszystkie planety ustawiłyby się rzeczywiście w jednej linii i to po tej samej stronie Słońca, to mielibyśmy apokalipsę jak w banku.

Nie tylko Ziemia przyspieszyłaby drastycznie swoje obroty, ale skład atmosfery i hydrosfery zmieniłby się katastrofalnie. Wszystko to połączone z uwolnieniem się miliardów ton CO2 i metanu z ziemskich oceanów.

https://krysztalowywszechswiat.blogspot.com/2013/09/kiedy-raj-zamieni-sie-w-pieko.html

 

Ludzkość musiałaby mieć naprawdę dużo szczęścia, aby choć paru ludzi przeżyło tę katastrofę.


Zanim jednak skończę, winien jestem wyjaśnienia, dlaczego akurat 19.07.2020 Ziemia przyspieszyła swoje obroty najbardziej.


Wynikało to po prostu z tego, że do koniunkcji z Jowiszem i Saturnem dołączył w tym czasie nasz Księżyc.
Dosłownie w następnym dniu miało dojść do pełni Księżyca, ale ponieważ ta koniunkcja nie była doskonała, to już o dzień wcześniej doszło do największych przyrostów TG w całym tym okresie opisanych wcześniej koniunkcji.

Widzimy więc, że w przypadku takich zjawisk, to właśnie Księżyc może być tą przysłowiową ostatnią kroplą, która zadecyduje o tym, czy dana koniunkcja zakończy się mniej lub bardziej niszczycielskim trzęsieniem ziemi, lub wybuchem wulkanicznym, czy też prawdziwą apokalipsą.


Ta ostatnia jest teoretycznie o wiele bliżej, niż to sobie wyobrażamy w naszych najczarniejszych przewidywaniach.

 

Niestety Google zablokował mi możliwość komentowania i to jest jedyny sposób, aby odpowiedzieć na komentarze.

@Rolnik „spytam to o wiele blizej niż sobie wyobrażamy to ??.“

Już o tym kilka raza nadmieniałem. Nasza cywilizacja zbliża się szybko do punktu, w którym tylko małe zaburzenie w przebiegu procesów gospodarczych wystarczy, aby cala konstrukcja cywilizacyjna załamała się kompletnie.

W przypadku przyczyn zewnętrznych, spowodowanych np. zmianami klimatu pod wpływem wybuchów wulkanów, może to doprowadzić do powszechnego głodu i wyniszczających wojen o resztki zasobów żywności.

Za największe zagrożenie uważam jednak wybuchy na Słońcu. Ostatni cykl słoneczny odbiegł znacznie od średniej w trakcie ostatnich setek lat. Jest to zapowiedz długotrwałych zmian klimatycznych, ale zanim to nastąpi, oczekują nas wprawdzie rzadsze, ale za to czasami ekstremalnie silne wybuchy na Słońcu. Jeśli przypadkowo taki wybuch trafi Ziemię, to nasze wszystkie elektroniczne zabawki zamienią się w złom. Co to oznacza, każdy może sobie wyobrazić.

@„Źródełka“ „Kiedy wpis o historii?”

Ostatnio brakuje mi idei. Jak na coś trafię, co mnie zainteresuje, to oczywiście napiszę.

Czeka jeszcze na zakończenie cykl artykułów o Piastach i Karolingach, ale na to potrzebuję trochę więcej czasu.

@”Anonimowy” „Czy te ruchy wakuoli można jakoś wykorzystać do generowania energii?”

Oczywiście i to w ilościach nieograniczonych. Metody opisałem w moich starszych notkach. Wystarczy poszukać.


Grafika do komentarza47 komentarzy:

 1. Ziemia jest perfekcyjnie stacjonarna Panie Ireneuszu ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzecz w tym, że naukowcy już znaleźli wytłumaczenie. Powodem tego przyspieszenia, wg. nich jest tama w Chinach. Spiętrzenie olbrzymich ilości wody i jej ciężar spowodowały wg. nich to przyspieszenie.
  Podchodzi Pan do sprawy zbyt optymistycznie. To jest wielki biznes i wytłumaczenie to oni zawsze znajdą i to bez większego trudu. Nie musi mieć sensu, bo przecież i tak prawie nikt tego nie sprawdzi. Nawet jak sprawdzi to co z tego ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważam za ważne, abyśmy w tym wariatkowie, jakim jest obecna nauka, zwracali uwagę na podstawowe zasady logiki i nie dali się zwariować.
   W przytoczonym "wytłumaczeniu" już odrobina zdolności do obserwacji naszego otoczenia wystarcza, aby zauważyć, że powstanie takiej tamy musi spowodować efekt zwolnienia obrotów Ziemi, bo powiększa, że tak powiem, jej promień.
   Co do "nauki" i "naukowców" to po prostu szkoda słów, to jeden wielki burdel.

   Usuń
 3. Święte słowa Panie Irku.A nauki nie ma jest tylko polityka.na marginesie spytam to o wiele blizej niż sobie wyobrażamy to ??.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedy wpis o historii? Ostatnio coraz głośniej jest na forach genetycznych o przyspieszeniu rewolucji i zakopaniu starych dogmatów, które narosły w poprzednim wieku. Genetycy wręcz się gotują.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyli, możemy się spodziewać bardzo mroźnej zimy w tym roku?

  Mam pytanie: Czy te ruchy wakuoli można jakoś wykorzystać do generowania energii?

  OdpowiedzUsuń
 6. () ... czy też prawdziwą apokalipsą. Ta ostatnia jest teoretycznie o wiele bliżej, niż to sobie wyobrażamy w naszych najczarniejszych przewidywaniach.
  Czy Autor może rozwinąć tą myśl?

  OdpowiedzUsuń
 7. Witaj Ireneuszu.
  Mam dobre wieści. Przyjrzyj się dacie 2021.12.29 h/m 11.15 300mp w każdym Aspekcie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. No właśnie ciekaw byłem jak wytłumaczy Pan wzrost aktywności sejsmicznej nie tylko w strefach objętych wpływem zaćmień Słońca przez Księżyc
  Teoria o minimalnej zmianie objętości Ziemi tłumaczy to doskonale

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkim czytelnikom życzę Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

  OdpowiedzUsuń
 10. Niedobór jodu w glebie jako pośredni dowód na biblijny potop i ekspansję Ziemi, bardzo ciekawy film.
  https://www.youtube.com/watch?v=7i3v-1AOcc4

  OdpowiedzUsuń
 11. Lesana
  Nie zastanawial zie Pan nad tym ze powodem tych zmian moga byc gigantyczne ilosci promieniowania ktore naplywaja ostatnio KIC i Betelgezy?

  OdpowiedzUsuń
 12. Dowodow na "biblijny potop" raczej jest dosyc. Nastal on po wybuchu wulkanu Cerro Blanco w Ameryce Poludniowej w 2300 pne. Chinskie kroniki podaja ponoc rok 2299pne jako date gdy zalalo cala Nizine Chinska. Poczatek Korei to ponoc 2330 pne chyba. A z bliskiego wschodu a glownie Egiptu wiemy o gigantycznej suszy chyba ok 2200pne (, po gigantycznych opadach i ochlodzeniu brakuje pary wodnej na duze deszcze)  no i te 12 m warstwy mulow w Mezopotamii..
  Lesana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do Cerro Blanco i wielkiej powodzi w Chinach, to oba te zjawiska miały swoją przyczynę w niezwykle rzadkim przypadku koniunkcji planet w dniu 01.11.-2299.
   Grafikę wrzuciłem na końcu artykułu. Kiedy Ziemia wyszła z tej koniunkcji, to różnica wielkości TG była tak duża, że olbrzymie ilości pary wodnej w atmosferze przeszły natychmiast w stan ciekły i zapoczątkowane zostały opady, które faktycznie można nazwać potopem.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. A to ciekawe. Dziekuje. Czyli teraz juz 100% pewne ze to byl TEN potop. Te date znalazlam w przewodniku po Chinach a potem szukalam odpowiedniego wulkanu no i z tym ukladem planet to juz "komplet"
   A skoro Pan taki biegly w astronomii to moze wie kiedy teraz wschodzi Betelgeza?(moze byc nad Krakowem)

   Usuń
 13. Lesana (cd bo nie chcialo opublikowac)
  A swieza pamiec pokolen na pewno zapisala to na lucznych tabliczkavh ktore dotarly do Biblioteki Aleksandryjskiej  Wiadomo ze ktorys z Ptolemeuszy zaprosil tam tez duchownych zydowskich wiec mieli z czego przepisac historie. A gdy Biblioteke spalono to zginely stare dowody a reszta splonela w wielu wojnach na Bliskim Wschodzie. Przetrwaly te zakopane, do ktorych teraz docieramy

  OdpowiedzUsuń
 14. Anie Irku co Pan sadzi na ten temat?
  https://www.gmcmap.com/historyData.asp?Param_ID=69104016767
  To jest Aix en Provence niedaleko Marsylii. Prosze sprawdzic od 16 w dniu w ktorym wklejam (bo nie wiem kiedy Pan przeczyta). Ja to sledze od jakiegos czasu i mam swoja teorie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pierwszy rzut oka wygląda to niesamowicie. Mi pokazuje tylko ostatnie parę dni. Można te archiwalne dane przedstawić dla wybranych odcinków czasu? Az sie prosi aby to statystycznie zweryfikować. Pan jako ten, który zauważył tę historie ma oczywiście pierwszeństwo, żeby podać to do publicznej wiadomości. Zachęcam. Proszę to koniecznie zrobić. Czekam na Link.

   Usuń
  2. Panie Irku to jest publiczna wiadomosc.ogolnie dostepna ale ukrywana. Takich miejsc jest masa. Dlatego kasuja dane. Pokasowali tez wiele stacji pomiaru jak Linnich czy Ypres lub Floryda gdzie jeszcze wieksze cuda sie dzialy. A Pereslawl na polnoc od Moskwy to mial nawet liczby z 30 zerami(wkrotce chyba znow tam zaiskrzy mozna znalezc na radmon org) Ja to sledze od kilku lat. Najpierw nie rozumiejac co sie dzieje a teraz wiedzac. To miecze z KIC w Labedziu i Betelgezy. Ma to duze wplyw na eksplozje na sloncu z ostatnich kilku lat) (jeden z tropow poczatku to gwaltowny wzrost promieniowania roentgenowskiego w Strzelcu 20 sierpnia 2019, o falach grawitacyjnych z pewnoscia Pan slyszal, itd...) Moim zdaniem to jest ten slynny "covid" czyli choroba popromienna a z nia brak odpornosci. Wystarczy poczytac co robia pronienie alfa z plucami... Zawsze "ognisko wirusa" wybucha tam gdzie 0rzeszlo to promieniowanie. A stacji wiarygodnych juz jest niestety malo. Moze lepiej nie naglasniac za bardzo bo i te pokasuja. Aix, Dieuse Francja 48N chyba, Wolfsberg obok Villach, moze Ohio Columbus, Vancouver-Victoria.
   Ja dam dobra rade. Kogo stac niech kupi licznik geigera. I uwazac gdy Betelgeza na niebie teraz po 16 i KIC teraz chyba 2 palce od Slonca. Najgorzej bywa gdy Ziemia jest na trasie gwuazda Slonce bo wiadono ze tam tego leci najwiecej.
   Jesli Pan chce moge podac kiedys najwieksze znane mi pomiary.
   Lesana

   Usuń
  3. Sądząc po pseudonimie to muszę się zwracać przez "Pani", a więc Pani Losanno, nie sądzę żeby te zjawiska miały tak odlegle od nas przyczyny. Większość, czy też lepiej powiedziawszy wszystkie takie zjawiska, to zwykły efekt koniunkcji planet. Również tzw. fale grawitacyjne to też tylko zwykle zmiany Tła Grawitacyjnego. Proszę przyjrzeć sie układowi planet w dniu 20.08.2019 który zamieszczę pod tym artykułem.
   Kierunek takich zwiększonych fal promieniowania to zwykłe artefakty rozkłady interferencji zmian TG w przestrzeni naszego Układu Słonecznego.
   To samo jest też ze zmianami intensywności promieniotwórczości na Ziemi.
   Te ostatnie w dniu 25.01.2022, to po prostu efekt koniunkcji Ziemi Wenus i Merkurego.

   Usuń
  4. Prosze sie zwracac do mnie na Ty jestem. LESANA od lasu :)
   Niestety o tym promieniowaniu pisali astronomowie czy astrofizycy. O pociemnieniu Betelgezy i KIC tez. O falach grawitacyjnych i tym ze nadchodza z kierunku Betelgezy rowniez oni. Bylo mnostwo info o, tym i nagle wszyscy zamilkli. Kilka lat temu na wlasne oczy obserwowalam Jak, leca te miliony CPM na rozne miejscowosci w Europie i Aneryce Polnocnej. Dziwne mi to bylo. Bardzo ale skoro astronomowie nic nie mowili to sadzilam ze to normalne. Padalo i na polnocne Wlochy ale mnie najbardziej utkwil w pamieci Deutschlandberg obok Wolfsbergu gdzie jest teraz ta stacja. Tam przez kilka dni bylo to bombardowanie. Oczywisvie nie musi Mi Pan wierzyc juz sie przyzwyczailam. Ja tylko ostrzegam ludzi i tyle. A na Pana blogu znalazlam Link do tego cudu Slonca na Azorach i trzesienia Ziemi dzien po. To musialo byc to bombardowanie z kosmosu bo co rok w tym czasie gdzies leci. Wtedy Betelgeza jest gdzies niedaleko od Slonca (na niebie). W zeszlym roku w czasie eksplozji Etny tez bylo podwyzszenie radiacji nad nia. To samo musialo byc z Kanarami czy tym wulkaem teraz. TG tez robi swoje ale to z kosmosu jest kolosalne. Zakladam ze niedlugo poleci promieniowanie po Brukseli i 51 rownolezniku oraz po Pereslawlu na 56 ( bo Ziemie "zawraca" ) i powtorzy sie to co bylo w listopadzie. Moze jeszcze Kiel i Wilno oberwa no i Polnocna Polska. Inne stacje sa malowiarygodne wiec trudno powiedziec kiedy tam cos spadnie dlatego geigery teraz potrzebne.

   Usuń
  5. cud slonca na Azorach
   https://innemedium.pl/wiadomosc/niewytlumaczalne-zjawisko-sloneczne-zaobserwowano-w-1998-roku-w-portugalii

   Usuń
  6. Ale to radioteleskopy wychwycily promieniowanie ze Strzelca a on wtedy jest w innym miejscu nieba niz Slonce, KIC tez jest w tamtym miejscu choc oczywiscie duzo blizej niz Strzelec. O KIC i bliskim wybuchu mowia astronomowie, bo odrzucil juz powloki. To ta gwiazda co ciagle o niej pisano i fantazjowsano czemu "mruga" ... I przestano. Teraz juz pisza o mozliwej spektakularnej supernowej. No nie bede juz straszyc.

   Usuń
  7. Panie Irku tak przy okazji tego cudu slonca na Azorach. Jesli Pan kiedys znajdzie czas niech Pan sprawdzi ustawienie planet 13.10.1917.byc moze w Fatimie dzialo sie to samo. Choc moze zrodlo tanca Slonca bylo duzo dalej niz nasz uklad gdzies w rejonie nieba gdzie jest Waga.
   Lesana

   Usuń
  8. Pani Lesanno. Nie ma sensu po szerokim szukać świecie. Tego co jest bardzo blisko.

   Usuń
  9. Lesana
   W dawnych czasach poslow przynoszacych zle informacje pozbawiano glowy.
   Nie mam nic przeciwko by mije komentarze kasować ;) ale niestety nie odwolam tego co napisalam. Dzis w Prowansji byl jeden pomiar 70 000, cos bylo wczoraj w London w Ontario i kilku innych miejscach. Ale to cisza przed burza... Na razie jeszcze niezbyt wielka ale... No i wkrotce posypie sie na nasze szerokosci geograficzne bo tak bylo w listopadzie.

   Usuń
  10. No i wykrakalam...
   https://www.gmcmap.com/historyData.asp?Param_ID=35944252687 to jest Dieuse niedaleko Strasburga.
   Gorzej ze ja sie tez gorzej poczulam tylko pol godziny po tamtym czyli przeszlo i bardziej na polnoc po Polsce...

   Usuń
 15. Promieniowanie (najwieksze pomiary ktore udalo mi sie wylapac). Jesli kogos zainteresuje.

  18.03.21... 11 500 Calgary
  22.09.21...240 000 Miami (wiele pomiarow)
  25.09.21....220 000 potem wylaczono

  27-29.09.21... 765 000,... PERESLAWL 56N,(Moskwa) wiele pomiarow 18 600 000 i wieksze liczby
  2-8.11.21... Gigantyczne liczby 16E,22E,24 E.... PERESLAWL
  15-16.11...21 E, 24E Pereslawl

  8-10.10.21. YPER Belgia... 94 000, 560 000, miliony, miliardy, stacje wylaczono

  5.11.21.....10 600 Holandia

  14.11......15.600 Dieuze Francja (nied Strasburga) wiele pomiarow

  29.11.21....22000 Florencja (dzien)

  30.11. .. 71 000 Wilno (noc)
  1.12..........15 000 Wilno

  11,12.21......7247 KIEL potem wylaczono

  13.12-15.12. AIX Prowansja 270 000- 328 000

  Nowszych danych nie przepisuje. Chodzi o to ze Ziemia znow zawraca i podobne promieniowania moga sie powtorzyc na tych samych szerokosciach geograficznych. Jedna ze sciezek ma chyba centrum ok 13 grudnia ta Strzelec Slonce. Oczywiscie ono ( promieniowanie) wystepuja i w innych czesciach Ziemi ale brak pomiarow. Mozemy sie domyslic po wyzach jak obecnie w ProwNsji gdzie w AIX przeszlo duze promieniowanie w ostatnich dniach.
  Panie Irku można skasowac po przeczytaniu. Dane i tak sa szczatkowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dieuze nawet ponad 30 000 od 7 rano leci do teraz. Prosze sprawdzic. Moze i po poludniowej Polsce bo wiatr nagke ustal nad Slowacja i poludniem Polski windy. com mozna sprawdzic. Prosze komentarz potem skasowac. Chyba niedlugo reszta Polski dostanie przydzial. Mozna mi. Nie wierzyc ale lepiej na siebie uwazac tak na wszelki wypadek
   Lesana

   Usuń
  2. A dzis znow mozna zerknac na Prowansje. Tam, gdzie ladne zero a w historii od 11 lecialy nawet miliony... Byc moze to samo leci na igrzyskach tam, dzie narciarze i w Kanadzie gdzie protesty

   Usuń
  3. I co Panie Irku uwierzy mi Pan teraz gdy sie spalily satelity Musca czy nadal Pan uwaza ze to co pisze to bajki a satelity spaliła mala burza magnetyczna? Tulko czemu Na Aix plyna od kilku dni same 0 bo tak, zostala wyczyszczona przestrzen po tym bombardowaniu z gwiazd? (a normalnie na kaxdy punkt splywa 20-30 cpm na minute i tylko w miejscach bombardowan z kosmosu przez jakis czas spada 0).
   Lesana

   Usuń
  4. No cóż, jeśli satelity Muska są tej samej jakości co jego samochody, to nie dziwię się temu, że pierwsza lepsza burza magnetyczna zrobiła z nich złom. To jest tylko przedsmak tego co sie stanie na Ziemi, jeśli trafi nas porządny wybuch na Słońcu.

   Usuń
 16. Lesana
  Panie Irku skoro Pan nie wierzy w to co pisze to mozna skasowac moje komentarze tego dotyczace.
  Jednak to nie burza magnetyczna spalila te satelity. Sledze rezonans Schummana i wiem ze latwo rozroznic wybuchy na sloncu od tego co naplywa z glebi kosmosu.
  Wiem co widzialam zanim wybuchla epidemia. W pamiec zapadly mi, nie tylko te rejony o ktorych pisalam ale i jedno austriackie miasteczko dopiero teraz go znow znalazlam.To Deutchlandberg niedaleko Klagenfurtu i co ciekawe prywatnej stacji pomiaru w Wolfsbergu, ktora wydaje sie dosyc wiarygodna bo nie ma monotonnych odczytow!!! A co sie dzialo okolo 6 lutego moze wkrotce sie przekonamy jesli wielu notabli ktorzy byli na igrzyskach w rejonie skoczni i tras narciarskich zacznie chorowac (mlodzi sportowcy moze bardziej odporni to ich ominie).
  Na razie wierzyc mi nikt nie musi ale warto zastosowac zdrowy rozsadek i nie chodzic z otwarta buzia w kierunku Betelgezy( teraz wschodzi ok 15-16) i Strzelca jest chyba 60 stopni w prawo od Slonca). Nie przed wszystkimi promieniami sie ochronimy ale przynajmniej te alfa nie zniszcza nam pluc.
  Jak ktos ma sporo kasy to w licznik geigera warto zainwestowac choc nie wiem czy juz ich nie "wylepszyli".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lesano - z przyjemnością poczytam Twoje spostrzeżenia i analizy. Czy masz swojego bloga, gdzie możesz dzielić się takimi informacjami i analizami? Jeśli nie to załóż i podaj linka. Będziemy czytać i dyskutować. Rada - pisz spokojniej i zadbaj o gramatykę.

   Usuń
  2. Nie mam bloga i nie zakladam. Tam gdzies powyzej sa linki do stron z pomiarami choc wiekszosc juz to pomiary atrapy, niestety.
   Jest tez strona rezonansu Schummana w Tomsku. Byc moze sa inne. Mam zly sprzet by to wszystko sledzic. Stad tez i moje bledy. Ale wynikaja one z wielu przyczyn...

   Rezonans Schummana
   http://sosrff.tsu.ru/?page_id=12


   https://radmon.org/index.php

   https://www.gmcmap.com


   https://remap.jrc.ec.europa.eu/Simple.aspx

   A co do odczuc, to ja niestety tez je mam na szczsescie wreszcie wiem dlaczego. Przez wiele lat po prostu chowalam sie przed sloncem, bo sadzilam ze ono jest problemem. I tak nie bylam w stanie nic robic w poludnie i, byc na zewnatrz l atem a pod wieczor wszystko wracalo do normy, ale gdy w pazdzierniku o 16 zrobilo mi sie nagle slabo to zaczelam drazyc w czym, rzecz, bo bylo fajne popoludnie. I co pamietam to najgorzej sie czulam gdy pierwszy raz zamkneli ludzi i wtedy znalazlam to znacznie podwyzszone promieniowanie w Zakopanem a potem czulam sie fatalnie w Wielką Sobote ale sladu pomiaru nie znalazlam. Ludzie musieli tez oberwac n a tych pielgrzymkach 15 sierpnia. W rejonie Podhala wybuchla "epidemia" z wieloma zmarlymi ktorzy tam byli na pewno to samo u tych co byli w Czestochowie. Trzeba po prostu uwazac.

   Sorry gospodarzu ze znow Ci bloga zasmiecam

   Usuń
  3. @ Lesana "Nie mam bloga i nie zakladam."

   A to szkoda wielka. To by było najlepsze rozwiązanie i myślę, że czas już ten temat zakończyć, przynajmniej u mnie. Dziękuję i proszę o zrozumienie.

   Usuń
  4. Panie Irku pisalam powyzej ze moze Pan wszystko wykasowac co Panu nie odpowiada. Z tym komentarzem prosze zrobic to samo. Jesli Pana intetesuje jak na rezonansie Schumana wyglada rozblysk sloneczny to prawie doszedl do Ziemi. To o czym pisalam wczesniej wyglada calkiem inaczej gdy uderza w Ziemie. Co do bloga to mam fatalny sprzet i nie prowadze. Jak bylam zdrowsza to sie tym zajmowal ale teraz gorzej mi sie pisze. I ostatnie pytanie. Czy Pan nie wierzy w supernowe? Niestety ta z 1054 musiala byc glowna przyczyna upadku ostatnich wolnych 1Slowian. Widocznie gdy starzyzna pomarla to mlode gorace glowy byc moze inaczej podeszly do walki z wrogiem no i srodowisko przestalo byc sprzymierzencem.

   Usuń
 17. Nota bene - 6 lutego zmiotło mnie z nóg. A tak się cieszyłem, że od lat nie choruje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tu wedlug mnie nastepny strzal z Betelgezy
   https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/przerazajaco-potezne-cme-taki-rozblysk-mogl-zniszczyc-wszystkie-satelity?page=1
   Te wulkany o ktorych pisza i dziwne trzesienia ziemi tez moga byc bezposredni strzalami w Ziemie. Ale nikt mi wierzyc nie musi. Ciekawe co bedzie jak znow wejdziemy na sciezke Betelgeza Slonce.chyba kiefys w maju... A zerknijcie na windy com jaki dziwny wyz nad Alpami, Hiszpania, Balkanami i te wichury na polnoc.
   Poprzednie 2 komentarze mi przepadly. Krotko tez chorowalam po takich trafieniach w czasie ktore moglam zdiagnozowac z tych stacji pomiaru. I najpierw byla choroba a duzo pozniej znalazlam dowod na te zjawiska, wiec nie bylo sugestii.

   Usuń
 18. Lesano. Polecam lekturę https://bacologia.wordpress.com/2020/02/01/reset/

  OdpowiedzUsuń
 19. A Pani Irkowi i Państwu polecam arcyciekawy artykuł (w specyficznym stylu) https://bacologia.wordpress.com/2019/05/23/ksiezycowe-drewno/

  OdpowiedzUsuń
 20. Panie Ireneuszu, po ostatnim trzęsieniu ziemi w Turcji, pewien Holender mocno zyskuje na popularności. Wie pan coś bliższego na ten temat? Poproszę o komentarz. Pozdrawiam.
  https://www.youtube.com/watch?v=TZL-pJh3QaU&t=176s

  OdpowiedzUsuń

Translate

Szukaj na tym blogu