Parę uwag o tym co dzieje się w naszym Układzie Słonecznym.


Parę uwag o tym co dzieje się w naszym Układzie Słonecznym.

Mieliśmy właśnie ciekawą sytuację w której nastąpiło że tak powiem przesunięcie się „środka ciężkości“ Tła Grawitacyjnego w Układzie Słonecznym. Wszystkie wewnętrzne planety (oprócz Ziemi) oraz Saturn i Jowisz znajdują się od wczoraj po jednej stronie Słońca. 


Jednocześnie Merkury i Saturn znalazły się w koniunkcji co zaowocowało całkiem solidną eksplozją słoneczną. Na Ziemi wystąpiło dokładnie w momencie wybuchu zaćmienie słoneczne w rejonie Pacyfiku.


Pokazuje to że nawet tak mała koniunkcja jak ta między Ziemią i Księżycem może być, przy sprzyjających okolicznościach, zapalnikiem olbrzymich procesów na Słońcu.

Sytuacja ta była tak specyficzna że musiała się ona odbić na przebiegu prezesów geofizycznych na Ziemi.

W ciągu najbliższych paru dni czekają nas (zdecydowanie częściej i odpowiednio silniejsze) takie niespodzianki jak wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi, nie wspominając o takich drobiazgach jak huragany czy innego typu burze atmosferyczne. I tak mieliśmy szczęście że wybuch ten nie jest skierowany w kierunku Ziemi, inaczej intensywność tych zjawisk byłaby jeszcze większa.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Translate

Szukaj na tym blogu